شنبه 29 دي 1397   01:37:54
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

رسولیان
دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز تفت ، نویسنده و شاعر برتر حوزه کودک و نوجوان

بنفشه رسولیان بروجنی متولد 17آذرماه 1352 در شهرستان نایین از توابع استان اصفهان است. وی پس از اخذ دیپلم، در رشته آموزگاری به تحصیل پرداخت و با توجه به علاقه وافر به حوزه ادبیات کودک، در دانشگاه پیام نور تفت استان یزد موفق به اخذ کارشناسی ارشد در این رشته شد. رسولیان هم اکنون آموزگار رسمی آموزش وپرورش بوده و در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به فعالیت و نشر کتاب برای کودکان مشغول است.

بنفشه رسولیان بروجنی در مورد علت انتخاب دانشگاه پیام نور برای تحصیل می گوید: «بسیار جای خوشبختی و خرسندی است که بعد از سالها درایران یک دانشگاه برای تاسیس رشته ادبیات کودک قدم پیش نهاد. بعد از دانشگاه بین المللی شیراز،  دانشگاه پیام نور مرکز تفت دراقدامی زیبا با تاسیس این رشته افراد علاقه مند را در دوره کارشناسی ارشد جذب کردو من نیز با توجه به علاقه و فعالیتم در این زمینه ،  موفق به تحصیل در این رشته شدم.»

دانش آموخته دانشگاه پیام نور در یک گفت وگوی تلفنی از تالیفات ، پژوهش و انتظاراتش می گوید:

 

تالیف را از چه سنی و چطور آغاز کردید؟ 

 ازهمان سنین کودکی علاقه زیادی به نوشتن داستان و شعرهای کودکانه داشتم وبا تشویق های پدر و مادر و همراهی مربیانم در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، احساس کردم می توانم در این زمینه فعالیت داشته باشم.

کدام یک از  تالیفات خود را که در بعد ملی هم مطرح است، به قشر کودک و نوجوان پیشنهاد می کنید؟

 آثار و تالیفات من همه در حوزه ادبیات کودک ونوجوان هستند و تا به حال جوایز استانی وکشوری زیادی دریافت کرده اند اما از نظر شخصی من مجموعه چهارجلدی داستانهای سوفی ومجموعه 6جلدی شعرکودک با عنوان نی نی از بهترین ومطرح ترین آنها بوده است.

چه شد که دانشگاه پیام نور را برای تحصیل انتخاب کردید؟ 

 بسیار جای خوشبختی وخرسندی است که بعد از سالها در ایران یک دانشگاه برای تاسیس رشته ادبیات کودک قدم پیش نهاد. بعد از دانشگاه بین المللی شیراز، دانشگاه پیام نور مرکز تفت در اقدامی زیبا با تاسیس این رشته افراد علاقه مند را در دوره کارشناسی ارشد جذب کرد. من نیز با توجه به علاقه و سالها فعالیت ر این زمینه ، موفق به تحصیل در این رشته شدم . در هر حال مسئولین سازمان مرکزی و دانشگاه پیام نور مرکز تفت با تاسیس این رشته در مقطع کارشناسی ارشد قدم بسیار بزرگ و مهمی را برداشته اند که جای تشکر دارد.

 دانشگاه پیام نور را چطور ارزیابی می کنید؟   

دانشگاه پیام نور برای افراد شاغل و کارمندانی که فرصت شرکت در کلاسها را ندارند،  بسیار مناسب است . از طرفی با توجه به اینکه این دانشگاه از منابع درسی بسیار قوی و اساتید مجرب بهره می برد و همچنین با برگزاری آزمونهای بسیار دقیق سطح دانش دانشجویان را به دقت می سنجد، به نظر من دانشگاه بسیار خوبی است .امیدوارم بتوانم برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه ام بازهم دانشجوی این دانشگاه باشم .چون شرایطی بسیار مناسب دارد.

چه انتظاری از دانشگاه پیام نور برای رشد و ارتقای بیشتر دارید؟ 

مسئولان دانشگاه پیام نور را همتی شایسته لازم است تا در تاسیس مقطع دکتری در رشته ادبیات کودک نوجوان قدمی بردارند که می تواند بسیار قدم بزرگ وموثری باشد.

چه تعداد تالیف داشته اید؟

درحال حاضر تعداد تالیفات من که در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است ، تقریبا از مرز 160 عنوان گذشته وکلیه آثار در سطح ملی به چاپ رسیده است.

عناوین و رتبه های کسب شده را نام ببرید؟

برنده جایزه کتاب فصل کشور در سال 1387،  برنده جایزه دوسالانه ی پروین اعتصامی 1388، برنده چهار دوره جایزه خادمان فرهنگ مکتوب1386تا1390، برنده جایزه ویژه فرهنگیان اهل قلم دو دوره 1384و 1385، برگزیده به عنوان معلم پژوهشگر دو دوره و عناوین دیگر...

 حرف آخر: از خدا می خواهم به همه کسانی که برای ارتقا علم ودانش وحمایت از دانش پژوهان وعلاقه مندان فعالیت می کنند، نیرویی عطاکند که بتوانند ادامه دهنده این راه باشند.

ز خدا خواهیم توفیق ادب                       بی ادب محروم ماند از لطف رب
 
امتیاز دهی
 
 

برای مشاهده آرشیو اخبار کلیک کنید